کمیته امداد با فراهم کردن زمینه خودکفایی افراد مستعد اشتغال تحت حمایت با اهداء تسهیلات لازم درطرح های خودکفایی (خوداشتغالی)، مشاغل خانگی(توان افزایی) و کارانگیزی نقش مهمی در جهت توانمند سازی آنان ایفا می کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،محمد حسن وراثی، مدیر کمیته امداد شهرستان تفت با بیان اینکه این نهاد با پرداخت تسهیلات اشتغال زایی زمینه ایجاد اشتغال و درآمد پایدار را برای مددجویان تحت حمایت فراهم می کند، افزود: طی سال جاری ۹۰ خانواده تحت حمایت کمیته امداد شهرستان تفت با دریافت تسهیلات اشتغال زایی به خودکفایی اقتصادی رسیده اند، تسهیلات اعطایی در قالب طرح های کارانگیزی، توان افزایی و خودکفایی در زمینه های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و فعالیت های صنعتی و تولیدی بود که به مددجویان تحت حمایت پرداخت شد.

وی تصریح کرد: بیش از ۱۲ میلیارد ریال برای اشتغال زایی جامعه هدف تحت پوشش از محل منابع مالی امداد و قرض الحسنه بانکی پرداخت شده است،هم اکنون بیش از دو هزار مجری طرح اشتغال با اخذ تسهیلات از کمیته امداد شهرستان تفت مشغول فعالیت هستند.

مدیر کمیته امداد شهرستان تفت در ادامه افزود: کسب مهارت لازم با گذراندن دوره های آموزشی لازم یکی از عوامل موفقیت مجریان طرح های اشتغال است، در این زمینه ۲۴۳ نفر از مجریان اشتغال با شرکت دردوره های آموزشی فنی وحرفه ای،کارآفرینی، حرفه آموزی، آموزش های مورد نیاز را فرا گرفته اند که در این خصوص ۱۴۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی در ادامه بیان کرد: برگزاری اردوهای آموزشی و تفریحی از دیگر فعالیت های حوزه اشتغال و خودکفایی این نهاد است که جهت جلوگیری از فرسایش جسم، روح و تقویت روحیه کار و تلاش مضاعف مجریان انجام می شود، در این خصوص امسال ۱۶۸ نفر از مجریان طرح های اشتغال این شهرستان با اختصاص ۱۲۰ میلیون ریال به مشهد مقدس اعزام شدند.

هم اکنون پیش قدم کار خیر شوید

مبلغ: ریال
درگاه:

عضویت در خبرنامه

تمامی حقوق برای سازمان پزشکی خیریه حضرت سیدالشهداء (ع) محفوظ است. طراحی و پیاده سازی توسط سرایکو